Mokinių pavežėjimas

pav

Pavasario šventė – Velykos PDF Spausdinti
Penktadienis, 11 Balandis 2014 09:22

Artėja pati linksmiausia pavasario šventė – Velykos. Net ir ne itin religingi žmonės šią šventę sieja su nauja pradžia, gamtos budimu. Taigi kaip perteikti vaikams šios dienos džiaugsmą ir reikšmę?

Gimnazijos muziejaus darbuotoja Jekaterina Vrublevskaja pakvietė pradinių klasių mokinukus ir jų mokytojas į popietę "Kaip numarginti Velykų margutį".

Margutis – svarbiausias Velykų švenčių akcentas. Kada atsirado tradicija marginti kiaušinius,  sunku pasakyti, tačiau jau senovėje kiaušinius dažė visi: dideli ir maži, vargšai ir pasiturintys. Margučių turėdavo kiekviena šeima. „Kuone visa namų šeimyna sustoja kiaušinių virintų: virina rungčiomis, kad tik būtų skaistesni ir gražesni už kaimynų virintus”, – rašė Vaižgantas.

Anksčiau Lietuvoje kiekviena vietovė, kaimas, be geriausios duonos kepėjos, audėjos, juostų rinkėjos, turėjo ir geriausią margučių margintoją.

Popietėje pradinukus įvairių kiaušinių marginimo būdų, nuo pačių seniausių iki novatoriškiausių,mokė: Šiupylių bendruomenės pirmininkė Laima Skopienė,  Gruzdžių A. Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė, gimnazijos bibliotekos darbuotoja Liongina Šufinskienė, gimnazijos muziejaus darbuotoja Jekaterina Vrublevskaja, mamytės Milora Zubauskienė, Ligita Kazlauskienė ir Erika Petrauskienė.

Vaikams kiaušinių marginimas suteikė daug džiaugsmo, juk kiekvienas margutis tapo meno kūriniu.

Darbelius apžiūrėti kviečiame į parodėlę.

margutis4     margutis1

(Daugiau nuotraukų rasite galerijoje)

Rajoninė jaunųjų matematikų olimpiada ( 6-8 klasės) PDF Spausdinti
Ketvirtadienis, 10 Balandis 2014 19:28

Sveikiname 7a klasės mokinę Vytautė Stankaitytė ,  rajoninėje jaunųjų matematikų olimpiadoje

7-ųjų  klasių tarpe, užėmusią  III vietą.

mokytoja  A.Pališaitienė

Gimnazijos taurės varžybos PDF Spausdinti
Ketvirtadienis, 10 Balandis 2014 19:24

Balandžio 8d. Gruzdžių gimnazijos sporto salėje vyko ketvirtasis Gruzdžių gimnazijos krepšinio taurės turnyras. Gimnazijos krepšinio komanda, kurioje žaidė: V. Veikalas, R. Vališauskas, E. Skrodenis, M. Savickas, M. Kievišas, G. Igoras rezultatu 121-22 įveikė Žarėnų pagrindinės mokyklos mokinius, 121-48 Gruzdžių vaikų socializacijos centro mokinius ir iškovojo I vietą. II vietą užėmė Žarėnų pagrindinės mokyklos komanda, III vietą GVSC komanda.

tau2  tau1

Kūno kultūros mokytojai

Lietuvos kūno kultūros ženklas „Vis tobulėti“ PDF Spausdinti
Ketvirtadienis, 10 Balandis 2014 19:20

Balandžio 9 d. Meškuičių gimnazijoje vyko Lietuvos kūno kultūros ženklo „Vis tobulėti“ normatyvų laikymas. Savo jėgas išbandė grupė Gruzdžių gimnazijos mokinių.

Pagal surinktų taškų sumą Lietuvos kūno kultūros ženklo „Vis tobulėti“ normatyvus išlaikė:

aukso ženklelis ąžuolo šakele

Martynas Savickas           II a g. kl.

Simonas Vrublevskis        II b g. kl.

aukso ženklelis

Matas Norutavičius          III a g. kl.

Robertas Vališauskas       II a g. kl.

Edgaras Čeputis               8a kl.

Justas Adeikis                   III a g. kl.

Lukas Stankus                  8 a kl.

Vytautas Serva                 I b g. kl.

sidabro ženklelis

Indrė Zutanaitė                II b g. kl.

Eimantas Žilinskas           I b g. kl.

Sveikiname Lietuvos kūno kultūros ženklininkus.

zen2zen1

Kūno kultūros mokytojai

Gruzdžių krepšinio lygos varžybos PDF Spausdinti
Ketvirtadienis, 10 Balandis 2014 19:14

Vasario – kovo mėn. Gruzdžių gimnazijos sporto salėje vyko Gruzdžių krepšinio lygos varžybos. „Senukų“ komanda iškovojo pirmąją vietą, „Todos para uno“ – antrąją, „Vintori“ – trečiąją, „Gimnazija“ –ketvirtąją, „Šiupyliai“ – penktąją.

Komandos dalyvės ir prizininkės, geriausieji žaidėjai apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais. Geriausiojo „Gimnazijos“ žaidėjo prizas atiteko R. Vališauskui IIa g.kl.

d2

Vyr teisėjas    A. Šlikas

Kvietimas PDF Spausdinti
Pirmadienis, 07 Balandis 2014 11:14

Visus,  visus  balandžio 10 d.  10.45  val.   kviečiame į renginį „Kaip numarginti Velykų margutį“ plačiau

Vaikiškos knygelės gimtadienis PDF Spausdinti
Pirmadienis, 07 Balandis 2014 07:24
Balandžio 2 -oji - Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Gimnazijos bibliotekininkės pakvietė pirmokėlius atšvęsti vaikiškos knygelės gimtadienį bibliotekoje. Šventėje netrūko siurprizų, užduočių ir linksmybių. Mažieji gimnazijos mokinukai turėjo atlikti įvairias užduotis klaidžiodami  po mokyklą ir ieškodami užduočių. Teko netgi nukeliauti į miestelio paštą, kad surastume užduotį. Šventė baigėsi Gruzdžių miestelio bibliotekoje. Ten pasiklausėme pasakos, suvalgėme kiškio iškeptą pyragą, padūkome, aplankėme netradicinių knygelių kambarį ir grįžome į savo klasę. Ši šventė pirmokėliams suteikė daug gerų emocijų ir džiaugsmo.
Nuoširdžiai už šią šventę dėkojame gimnazijos ir miestelio bibliotekininkėms.

knyg2knyg1

1 klasės mokiniai ir mokytoja R. Vaičiulienė